![typokykladiki_image_29-4642](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_29-4642.jpg)
![typokykladiki_image_38-8](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_38-8.jpg)
![typokykladiki_image_35-5](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_35-5.jpg)
![typokykladiki_image_31-1](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_31-1.jpg)
![typokykladiki_image_16-](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_16-.jpg)
![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_4-42.jpg)
![typokykladiki_image_2-](http://www.typokykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/05/typokykladiki_image_2-.jpg)
Στην ΤΥΠOΚΥΚΛΑΔΙΚΗ Α.Ε. ο ανθρώπινος παράγοντας θεωρείται το Α και το Ω. Oι καλοφτιαγμένες, επαρκείς κτιριακές εγκαταστάσεις και ο υπερσύγχρονος μηχανολογικός & ηλεκτρονικός εξοπλισμός δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα αν δεν αξιοποιούνται από καταρτισμένο, ασφαλές & ικανοποιημένο προσωπικό.
Η ΤΥΠOΚΥΚΛΑΔΙΚΗ Α.Ε. έχει θέσει εδώ και χρόνια ως στόχο το παραπάνω τρίπτυχο, υλοποιώντας συνεχώς προγράμματα εκπαίδευσης με ποικίλα θέματα – εξειδικευμένα, αλλά και γενικών δεξιοτήτων.
Παράλληλα, φροντίζει για την πλήρη & συνεχή συμμόρφωση με την νομοθεσία περί υγιεινής & ασφάλειας στον εργασιακό χώρο, εφαρμόζοντας σύστημα υγείας και ασφαλείας στην εργασία σύμφωνα με το πρότυπο ISO 45001.
Τέλος, η ΤΥΠOΚΥΚΛΑΔΙΚΗ Α.Ε., επιδιώκοντας την ικανοποίηση του ανθρώπινου δυναμικού της, έχει θεσπίσει μια σειρά παροχών (bonus, μεταφορικά μέσα, ιδιωτική ασφάλιση κλπ) πρωτόγνωρες στον εργασιακό χώρο των Κυκλάδων.